FC Kuma 1975 vs FC VBZ 4-1

Tegnap újabb meccset veszítettünk el. De micsoda óriási különbség a játék szempontjából a múlt péntekhez képest!

A mérkőzést a szokásos formációval (4-4-1-1) kezdtük, de néhány új játékossal új pozíciókban. Jónak tűnt az ötlet, hogy gyors, támadóbb felfogású játékosok játsszanak hátrébb, de a Kuma nagyon gyorsan szerzett két gólt a 2. és 6. percben…

Utána jól kontrolláltuk a játékot, több esélyünk volt, a passzjáték sokkal jobb lett. Eltaláltuk a lécet, nagy esélyeink voltak, és egy kaotikus helyzet után Tomas közvetlen közelről szerzett gólt. De aztán az első félidő vége felé ismét jött a mentális összeomlás, hátul nem tudtunk jól védekezni, és hagytuk, hogy büntetőt harcoljanak ki, amit be is rúgtak. 1-3 a félidőben…

A szünetben arról beszélgettünk, hogyan változtassuk meg az eredményt és nyerjük meg a mérkőzést. Mindannyian úgy éreztük, hogy ez egy nyerhető meccs. Az ellenfél nem volt olyan erős, csak jobban hozzászoktak a formációhoz és fegyelmezettebben játszottak. A 14-es játékosuk tényleg nagyon jó volt.

A második félidő hasonló volt az elsőhez. Jobban játszottunk, de nem sikerült újabb gólt szereznünk. Körülbelül 25 perc után ismét betaláltak, így nyilvánvalóvá vált, hogy újabb meccset veszítettünk el.

Mit tanultunk ebből az “élményből”? Hátul stabilitásra van szükségünk, és ez a stabilitás megköveteli, hogy az emberek rendszeresen játsszanak együtt, és ne minden meccsen más és más hátsó négyessel álljunk fel. Keményen dolgozó, gyors, erős védekező középpályásokra van szükségünk, akik nyomást tudnak gyakorolni az ellenfélre, és nem engedik, hogy könnyen átjussanak a középpályán. Szükségünk van egy olyan játékmesterre is, aki bármilyen irányba tudja megjátszani a labdát, ügyelve arra, hogy a játékunk a földön maradjon, ne csak hátulról előre rúgjuk a labdákat. Ha így teszünk, akkor jó esélyeink lehetnek a következő mérkőzéseken.