FC Siemens Schweiz vs FC VBZ 3-5

Tegnap este volt a szezon utolsó mérkőzése, a Siemens ellen játszottunk a Juchhof 2-ben.

Annak ellenére, hogy a meccs 19:30-kor kezdődött, nagyon meleg volt és erősen sütött a nap. Tobi megnyerte a pénzfeldobást, és úgy döntött, hogy kiválasztja, melyik irányba támadjunk – mögöttünk volt a nap, így az ellenfél kapusának gondjai voltak, mert nem látott túl sokat. Jó kilátások!

A mérkőzés jól kezdődött, elég gyorsan megszereztük a vezetést, Lewis átcselezte magát a védelmen, és berúgta a labdát a rövid sarokba. Jól játszottunk, kompaktak maradtunk, miközben elég rendszeresen tudtunk támadni. De aztán hirtelen jött egy ellentámadás, és kiegyenlített a Siemens. Semmi gond, rövid idő után ismét betaláltunk, ezúttal Marco volt az, aki gólt szerzett. De nem lennénk FC VBZ, ha ezt követően nem kaptunk volna megint egy gólt, így a félidőben 2-2 volt az állás.

Ahogy lecseréltek, élőben tudósíthattam a második félidőről a csapat chatcsoportjában, és készíthettem néhány videót is.

Néha a passzjáték olyan volt, mint az FC Barcelonáé – majdnem…

A második félidő hasonló volt az elsőhöz, több esélyünk volt, folyamatosan nyomultunk, miközben a védekezésünk sokkal megbízhatóbb lett, mint korábban (mint mondtam, engem cseréltek…). Hamarosan Yemi közelről betalált, így 3-2 volt nekünk. De aztán jött egy újabb egyenlítés, a meccsen immár harmadszor, így lett 3-3, 20 perccel a végső sípszó előtt.

Kettő a kb. 10 szögletünkből

A csapatunk nem volt túl elégedett a játékvezetővel az egész mérkőzésen. Sok döntés elég furcsa volt, szöglet helyett bedobás, tiszta szerelések, amelyeket szabadrúgásként ítélt meg az ellenfélnek. Egy újabb ellentmondásos döntés után Tobi felemelte a hangját, ami sárga lapot hozott neki. Miközben lecserélték, folytatta a beszédet, és azonnal megkapta a második sárga lapot. Szóval 3-3, negyed óra van hátra, egy emberrel kevesebben…

Valahogy a Siemens vált idegesebbé és szervezetlenebbé a piros lap után, és ezt kihasználtuk. Egyre többet nyomtunk, támadás támadást követett, és hátul továbbra is stabilak maradtunk. Az erőfeszítés megérte, alig néhány perccel Tobi kiállítása után Kiru is betalált, és nem sokkal később Yemi megszerezte a második gólját, így 5-3 lett az állás.

Nagyon keményen nyomtuk, lövések záporoztak a Siemens kapujára

A mérkőzés utolsó percei meglehetősen nyugodtak voltak, a Siemens feladta, cserejátékosaik a végső sípszó előtt távoztak. Folytattuk a támadást és a kemény védekezést.

Nagyon jó eredményt értünk el ezen a gólgazdag meccsen, amikor egyetlen percig sem voltunk hátrányban. A rossz dolog az, hogy így is az utolsó helyen végeztünk a szezonban, de idén 5 meccset nyertünk és “csak” 11-et veszítettünk el.

Minden játékosunknak és szurkolónknak kellemes nyári szünetet kívánunk (szerdánként folytatódnak az edzések), és nemsokára jön is új szezon, már augusztusban.