Kikaptunk, de milyen jó kis meccs volt!

Tegnap a UBS-szel játszottunk kupanegyeddöntőt. Nem is olyan régen 12-0-ra kaptunk ki tőlük, és az előjelek nem voltak éppen kedvezőek. Sok sérültünk volt, néhányan nem is értek rá, hivatalosan 8 játékosunk volt. Ilyenkor jön jól a magyar lelemény, így mozgósítottam az összes barátot és üzletfelet, akik kicsit is tudtak focizni, és ráértek. Balázs már szinte megszokásból szerepelt Jan Bednarek néven, míg Yemivel és Toyinnal az volt a gond, hogy hozzájuk hasonló igazolt játékosokat találjunk. Szerencsére sikerült megoldani a problémát.

11-en érkeztünk meg Adliswilbe, a Tüfi sportközpontba. Itt láttam először olyan parkolóautomatát Svájcban, ahova a rendszámot kell megadni. (Ez a meccs szempontjából meglehetősen lényegtelen.) Gyors öltözést követően az edző, egyben kapus Tobi ismertette a felállást. A múltkori sikeres formációt tartottuk meg: 3 védő, 2 védekező középpályás, 2 szélső, 2 nem annyira támadó középpályás, és 1 csatár (a 60+-os ex-edzőnk).

A meccs annyira jól kezdődött, hogy szinte nem is ismertem magunkra. Egy szempillantás alatt kétgólos előnyre tettünk szert, előbb egy szöglet utáni fejesből talált be Xhelal, majd egy kiugratást követően rúgta el a kapus mellett a rövidbe a labdát. Néztünk egymásra, hogy ez most mi, ilyet nem szoktunk csinálni. Aztán jött a szokásos VBZ-betegség, elkalandozó figyelem, védelmi zavar utáni gól a rövidbe (Tobi?), szöglet utáni gólkapás, ilyenek. 2-3-mal fordultunk a második félidőre.

Az ellenfélnek vagy 6 cserejátékosa volt, nekünk egy sem. Nem jó jel, főleg, hogy mi hagyomány szerint sokkal rosszabbak vagyunk a szünet után. Ezt tetézte, hogy a középhátvédünk nem ért vissza a kezdő sípszóra, mert vécéznie kellett, így 5 percig játszottunk emberhátrányban. Ezt még kihúztuk valahogy, de aztán több támadásnál is bealudtunk kicsit, és 3 gólt rúgott a UBS. Volt olyan, ami abszolút igazságtalan volt (kezezéssel szereztek labdát), de az igazsághoz tartozik az is, hogy legalább két tizenegyest jogosan kérhetett volna számon az ellenfél a bírón. A vége 2-6, de mindenki nagyon büszke lehet magára, mert a körülményekhez képest nagyon jó teljesítményt nyújtottunk!

Fr 01.11.2019 20:00