FC VBZ vs SC Sika 3-5

Mostanában minden meccsünk emlékezetes, és szerencsére nem azért, mert 10-15 góllal kapunk ki, mint régebben. Ezúttal is kikaptunk, ráadásul attól a Sikától, akik a meccs előtt a tabella utolsó helyén álltak, míg mi a dobogót ostromoltuk, ezért is lett volna fontos egy jó eredmény, főleg az őszi szezon zárásaként.

A meccs védekezéssel kezdődött, eléggé beszorultunk a kapunk elé. Az ellenfélnek nem voltak nagy lehetőségei, de így is főképp náéluk volt a labda, és folyamatosan veszélyeztettek, ha nem is ziccerekkel. Aztán a félidő közepe felé hirtelen eljutottunk az ő térfelükre, labdát szereztünk a tizenhatos előterében, Erdjan kapura tört, és megszerezte nekünk a vezetést. Meglepő volt, mert addig egyáltalán nem támadtunk, és rögtön az első próbálkozásunk sikerrel járt, látszott is a Sika játékosain a csalódottság. Nem sokkal ezt követően egyenlítettek, de utána Hakim révén újra megszereztük a vezetést. Tizenegyeshez is jutottunk, amit sajnos nem sikerült gólra váltanunk, mégis előnnyel vonultunk a félidei pihenőre.

A szünet egyértelműen a Sikának tett jót. A fordulást követően szinte futószalagon jöttek a helyzeteik, és sajnos a góljaik is. Előbb egyenlítettek, majd gyorsan rúgtak két újabb gólt, bő 5 perc alatt hátrányból kétgólós előnyre tettek szert. Negyedóra múlva, a meccs vége előtt nem annyira sokkal újra betaláltak, 2-5, ekkor már látszott, hogy sajnos pont nélkül maradunk. Sikerült Labi révén megszereznünk a harmadik gólunkat, és próbáltuk nagy nyomás alá helyezni az ellenfél kapuját, de sajnos már túl késő volt, kikaptunk 3-5-re.

Mi lehetett a gond? Több kulcsjátékos nem állt rendelkezésünkre, és néhányan vagy hosszú kihagyás, vagy sérülés után játszottak először. A felállás is olyan volt, mint még korábban soha, többen számukra talán kissé idegen pozícióban találták magukat. A középpályás védekezésünk hullámzó volt, főleg a második félidő elején úgy futottak át a támadásaik rajtunk, mint forró kés a vajon. Viszont mindenképpen bizakodásra ad okot, hogy többen is meglepően jól játszottak, főleg támadásban, több gólt is szereztünk, és végig csapatként próbáltunk funkcionálni.

Most egy hosszabb szünet következik, 5 (!) hónap szünetet követően április elején jön a következő meccsünk.