FC ZKB vs FC VBZ 2-2

Tegnap elkezdődött az új szezon. Az első mérkőzésünk a FC ZKB ellen volt, a hazai pályájukon, ami korábban nekünk is az otthonunk volt (Sportanlage Sonnenberg).

Nem sikerült erős csapatot összeállítanunk, és csupán egy cserénk volt, aki ráadásul részben sérült volt. Ez nem segítette a trénerünket abban, hogy megfelelő taktikát alkothasson, és változtathasson a felálláson a mérkőzés során. Jó ideje először, három védővel (Artem középen), egy ötfős középpályával és két támadóval álltunk fel. Az ötlet az volt, hogy legyünk összeszedettek, védekezzünk  már a középpályáról, és amikor szükséges, próbáljuk megállítani a támadások nagy részét, mielőtt túl közel kerülnének a kapunkhoz.

A mérkőzés jól kezdődött. Jól kommunikáltunk egymással, és volt néhány jó passzunk is, különösen Cillian hosszú labdái. Volt néhány lehetőségünk, amíg a ZKB nem gyakorolt igazán nyomást ránk. A játék jól alakult, úgy éreztük, hogy eléggé kontrolláljuk a meccset. Aztán hirtelen, váratlanul hibát követtünk el a bal oldalon egy bedobás után, és egy gyors kontratámadás során a ZKB vezetést szerzett. Elég ciki gól volt, de nem változtattunk a hozzáállásunkon, sem a motivációnkon. Az első félidő 1-0-s ZKB-vezetéssel ért véget.

A szünetben beszélgettünk arról, hogy továbbra is ugyanúgy játsszunk, egyszerű passzokat adjunk, és emeljük fel az védelmi vonalunkat, hogy zavarba hozzuk őket, amikor a labda náluk van.

Nem sokkal a félidőt követően szabadrúgást kaptunk a jobb oldalon, közelről. Peter állt a labda mögé, és a labdát a jobb felső sarokba helyezte – egy olyan gól volt ez, ami az emlékezetünkbe idézte Ronaldinho történelmi gólját Seaman ellen a 2002-es világbajnokság ENG vs BRA mérkőzésén. Kitűnő! Csak néhány perccel később Peternek volt egy újabb szabadrúgása, és a kapufát találta el. És rögtön ezután az egyik ZKB játékos keze hozzáért a labdához a büntetőterületen belül. Büntető! Guiseppe nagyon ideges volt (így mondta), de sikerült gólra váltania a tizenegyest, és átvettük a vezetést!

A második félidő közepén a ZKB egy vitatható büntetőt kapott, amit gólra váltottak, és utána a hátralévő időben mindkét csapatnak volt lehetősége (nagyobbak nekünk), de az eredmény már nem változott, 2-2.

Kitűnő munka, játékosok, folytassuk ezt így!