FC Siemens Schweiz – FC VBZ 7-3

Tegnap volt az utolsó mérkőzésünk ebben a szezonban, ebben a mini sorozatban. Az első meccset az ellenfél miatt törölték, a másodikat miattunk, és most a harmadik és az utolsó meccset a Siemens ellen játszottuk.

A felkészülés nem nézett ki jól. Küzdöttünk (ismét), hogy elég játékosunk legyen, sok volt a bizonytalanság még egy nappal a mérkőzés előtt is. Nagyon gyorsan be kellett hoznunk az új játékosokat anélkül, hogy tudtuk volna a nevüket vagy ismertük volna az arcukat.

A legtöbben időben érkeztünk a Juchhof 2-be. A hétfő egy forró nap volt, de nagy felhők gyülekeztek, ahogy közeledett a kezdés. Alig fél órával a kezdő sípszó előtt hatalmas zápor volt, és jég is hullott az égből. A szél hideg és erős volt, a pálya oldaláról jött. Jó körülmények, mi? De ne panaszkodjunk, a műfű az ellenfélnek is nedves, nem igaz?

Az első félidő többé-kevésbé rendben volt. Volt néhány nagy helyzetünk, de a legtöbbjük kimaradt. A Siemens nem volt erős, így csak egyszer találtak be, majd a félidő előtt egyenlíteni is tudtunk. Mielőtt ez megtörtént, Dénes (a kapusunk) cserét kért, mivel a fájt a térde (tavaly elszakadt a keresztszalagja). Lehet, hogy ez volt az utolsó meccse kékben?

A második félidő a szokásos volt. Kifogytunk a levegőből, és az állóképesség hiánya a csapatjáték hiányával együtt meglehetősen rossz eredményt hozott. A Siemens sorra rúgta a különböző gólokat, távolról, közelről, tizenegyesből, elég megalázó volt, különösen azért, mert nem egy szuper erős csapat volt az ellenfél. Még kétszer sikerült gólt szereznünk, de összességében legalább 5-6 nagy lehetőséget elszalasztottunk.

FC Siemens Schweiz vs FC VBZ: 7-3 (1-1) – mérkőzés beszámoló

Mi a következő lépés? Tovább kell építenünk ezt a csapatot, új játékosokat kell szerződtetnünk, majd csapattá kell alakítanunk őket. Olyan játékosokra van szükségünk, akik taktikailag fegyelmezettek, és az egész mérkőzésre elegendő az állóképességük. De egyelőre kezdjük meg a nyári szünetet (edzések még lesznek, remélhetőleg).